Maratonul Dunării și-a desemnat câștigătorii

Aproximativ 500 de pasionați de ciclism, atât amatori cât și profesioniști, s-au înscris la cea de-a șaptea ediție a competiției Maratonul Dunării, organizată de Riders Club în parteneriat cu Consiliul Județean Giurgiu, Primăria municipiului Giurgiu, Crucea Roșie Giurgiu și Regia Națională a Pădurilor Romsilva.
Câștigătorul Traseului Standard este Ion Lucian Cristian, care a reușit sa parcurgă cei 37 de km în 1h 18 min., urmat de Stroescu Vali – 1 h 21 min 35 s și Cosmin Moldovan – 1 h 21 min 40 s.
La Traseul Scurt de 17 km, primii concurenți au ajuns la finish după aproximativ 30 min, locul I fiind ocupat de Andrei Emil Marinescu – 31:55 min, urmat de Tudor Vlad – 32:45 min și Vlad Nistor – 32:50 min.

Ultima modificare: 25.07.2022 – 07:48 de către Administrator

Anteriorul Detalii pentru competiția “Maratonul Dunării”